Студентське самоврядування невід'ємною частиною громадського самоврядування в Україні

 
 

Студентське самоврядування невід'ємною частиною громадського самоврядування в Україні
Студентське самоврядування невід'ємною частиною громадського самоврядування в Україні, а ще це реальна можливість студентської молоді відстоювати свої інтереси і законні права.

19 січня 2010 року Верховна Рада України прийняла зміни до Закну про вищу освіту. Нові законодавчі ініціативи дали можливість студентству впливати на керівні органи вищого навчального закладу через власне представництво в керівних органах. Таким чином поглиблюється діалог між студентом і адміністрацією Університету. Цих змін довго чекали, адже вони дали надію на можливість реальних змін в системі вищої освіти України! Нарешті у студентів з'явився шанс бути почутими без мітингів і страйків а просто - цивілізовано... Такі довгоочікувані зміни до освітнього законодавства надихнули активістів студентського самоврядування по всій Україні до бурхливої діяльності на користь студентства і своїх навчальних закладів. Нарешті в органів студентського самоврядування з'явились реальні можливості і важелі для захисту прав студентів.

Сьогодні студентське самоврядування дозволяє цілеспрямованій молоді отримати перший досвід керівництва колективом, перший досвід прийняття серйозних відповідальних рішень, перший досвід реалізації молодіжних проектів. Самоорганізація і самовиховання молоді – це та важлива ніша яку мають зайняти органи студентського самоврядування в системі вищої освіти. Бо молодь найдинамічніша вікова категорія, а студентство – це найпрогресивніша молодь!

Сьогодні розбудова студентського самоврядування лише починається. Перед нами постійно відкриваються нові можливості і перспективи, а це значить, що найвизначніші досягнення ще попереду. І хоча шлях студентського самоврядування не легкий та все ж незважаючи нінащо ми ідемо вперед а як відомо рух – це життя.

 

Голова студентської ради Кіровоградського державного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка

Олександр РихлицькийСоздан 08 мар 2011